Bagoly Szállás

A Bagoly Szállás kellemes, nyugodt, természetközeli környezetben, számos kikapcsolódási lehetőséggel várja vendégeit.

A térség legújabb ifjúsági szálláshelye nevét a környéken, illetve a szállás közelében tanyázó baglyokról kapta. Az esti órákban – ha csendben figyelünk – látható erdei fülesbagoly, macskabagoly és kuvik. A bagoly az állatmitológiában a magasabb rendű bölcsességet jelképezi, valahol szerencsemadárnak tartják.

A Dél-alföldi régió 1700 lelket számláló, folyamatosan fejlődő és vendégszerető települése az önkormányzat és a civil szervezetek összefogásával hozta létre Derekegyház-Tompháton 32 férőhelyes szálláshelyét, mely osztálykirándulások, tanulmányi utak, edző- és horgásztáborok ideális helyszíne.

A Derekegyháztól 8 km-re fekvő Tompahát bel- és külterülete kiválóan alkalmas agroökoturisztikai események lebonyolítására: a közelben található nagy kiterjedésű NATURA2000 területén erdőkkel, rétekkel, gazdag élővilágával várja a természet kedvelőit.

A szálláshely kiindulópontja lehet gyalog-, kerékpáros- és lovastúráknak, az aktív nap után pedig helyi különleges étkekkel várjuk a megfáradt utazókat.

A szállás alapdíja: 2 250 Ft/ fő/ éj
A településen idegenforgalmi adó nincs.

Szállásdíj kedvezmények:
2 éjszakát meghaladó tartózkodás esetén a szállás díja 2 000 Ft/ fő/ éj
20 fő felett két kísérő szállása ingyenes
A fenti kedvezmények összevonhatóak.

Férőhelyek száma összesen: 32 fő
2 db 2 ágyas szoba
2 db 14 ágyas szoba (emeletes ágyakkal)
A szálláshely lefoglalásához minimum 15 fő egyidejű tartózkodása szükséges.

Szolgáltatások:
– a szobákhoz közös vizesblokk tartozik
– ágynemű
– zárható szekrények
– igény szerint étkezést biztosítunk (a szállásköltség az étkezés árát nem tartalmazza)
– társalgó, kerthelyiség használata (konferencia, megbeszélés, oktatás)
– parkoló
– vasaló
– hűtőszekrény
– programok szervezése
– számítógép és Internet használati lehetőség a szálláshelytől 300 m-re található Közösségi Térben
– akadálymentesítés
– a szálláshely egész területe nemdohányzó

Szabadidős- és sportolási lehetőségek:
Focipálya, ping-pong, megújuló energiaforrásokat bemutató élőtanya, ökatlon (természetközeli tevékenységek turisztikai csomagja): túraútvonalak, lovaglási- és horgászati lehetőség, csónakázás, madármegfigyelés.
A településen halad át az Alföldi Kéktúra útvonal.

Technikai felszereltség (projektor, internet lehetőség stb.):
Asztali számítógép internet hozzáféréssel (300 m-re), projektor, TV, videomagnó, DVD lejátszó, vetítő vászon, flip chart; képzéshez, foglalkozásokhoz alkalmas asztalok, székek

Környék látnivalói, kirándulási lehetőségek:
Alföldi Kéktúra útvonal; Derekegyház-Tompahát: tájház, Furioso emlékmű, túraútvonalak; Közösségi Tér és Parkja; Derekegyház: ökatlon, vadaspark, horgász- és csónakázó tavak, Károlyi-kastély; Szentes: termál gyógyfürdő, strand, városnézés, mozi; Ópusztaszer: emlékpark, Feszty Körkép

A település kiemelt rendezvényei:
– Palacsintafesztivál és Falunap Derekegyházán
– Kéktói Fesztivál
– Tompaháti Lovasnapok

Elérhetőségek:
Cím: 6621 Derekegyház, Tompahát 66.
Telefonszám: +36-63/453-005; +36-20/258-5511
Web: http://www.derekegyhaz.hu/web/turizmus/szallasok/bagoly-szallas
E-mail: turizmus.derekegyhaz@gmail.com
Kategória: ifjúsági szálláshely („B” kategória)